Nazwa forum

Opis forum


#1 2013-03-01 19:40:36

ślusarek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 52
Punktów :   

Opinie

Witam.
Firma corocznie poddaje pracowników ocenie przy pomocy ankiet, wypełnianych przez nich samych i potwierdzanych przez ich przełożonych. Ponieważ nie poddaje się w ten sposób ocenie ludzi na kierowniczych stanowiskach postanowić rozpocząć cykl takich ocen. Zapraszam każdego chętnego do dodawania własnych ocen.

OCENA 1.

Opinie o brygadziście R.Małym:
- posiada aż (!)wykształcenie zawodowe, tzn. nie ma ani przygotowania zawodowego ani kwalifikacji do kierowania ludźmi,   
- nie posiada umiejętności logicznego myślenia, jego prostackie i chamowate odzywki stresują pracowników,
- brakuje mu  predyspozycji, umiejętności i zdolności do organizowania prac, tyle co potrafi to rozdzielić robotę i załatwiać detale         do montażu, nie instruuje na     stanowiskach  pracy, nie nadzoruje robót, nie kontroluje ich wykonania, nie analizuje przyczyn złego    wykonawstwa, nie wyciąga  wniosków, nie podejmuje     czynności  usprawniających i poprawiających prace,
- jego stosunek do pracowników jest antymotywacyjny, nie docenia dobrych pracowników , niesprawiedliwie premiuje, nie reaguje na złą pracę (opuszczanie  miejsca pracy, brak  staranności, brakoróbstwo  i nieróbstwo, nietrzeźwość pracowników), premiuje wyłącznie lojalność i posłuszeństwo,
- brak kompetencji, należytej staranności i lojalności wobec firmy, skutkują  poważnymi stratami dla firmy i jej wizerunku w oczach klientów i Pesy:
      - zła jakość wykonania,
      - wieczne korekty i poprawki w ramach wózków, nawet już pomalowanych i z osprzętem na montowni wózków w Pesie,
      - wyrzucanie na złom źle z/zamontowanych elementów,
      - brak dbałości o podwładnych w zakresie bhp, skutkujące przebywaniem pracowników na chorobowym i wysyłanie na chorobowe zamiast udzielenia urlopu na prośbę zainteresowanych,
- cechuje go brak dbałości o mienie firmy i porządek (toleruje niszczenia wyposażenia i posadzki),
- jest zarozumiałym egoistą, nie potrafiącym w sposób rzeczowy i logiczny rozmawiać,
- mimo, że jest członkiem kierownictwa związków zawodowych bezkrytycznie wdraża bezprawne działania kierownictwa firmy, i nie tylko, że nie broni   interesów pracowników to godzi się na naruszanie przepisów kodeksu pracy przez kierownictwo firmy i sam ogranicza prawa pracowników (np.dot.czasu   pracy, nadgodzin i urlopów) przez co faktycznie  działa na szkodę  pracowników,
- człowiek, który dla pracy poświęca swoje życie prywatne i rodzinne, żądza pieniądza sprawia, że pracuje po 10 godz. dziennie, również w soboty i często w niedziele,
Czy taki człowiek jest trafnym wyborem dla tego stanowiska w poważnej firmie?

Offline

 

#2 2013-03-06 19:32:08

Janosik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: Opinie

Witam. Jeśli rozpocząłeś temat ocen i opinii ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach ( tzn. odpowiadających za pracę jakiejś grupy ludzi) to proponuje zabawę w kwestionariusz oceny kierownika i poddanie ocenie wszystkich ludzi pełniących takie funkcje w firmie. Dodajemy do każdego zdania liczbę punktów według skali poniżej i sumujemy. Przyjemnej zabawy.

KWESTIONARIUSZ OCENY KIEROWNIKA

1 - jest dla mnie autorytetem           
2 - zespół (grupa) jest zarządzany przez niego dobrze i efektywnie   
3 - potrafi dobrze organizować pracę   
4 - odpowiednio mnie motywuje do pracy       
5 - moje relacje z nim są dobre       
6 - ma dobry wpływ na atmosferę w pracy       
7 - umożliwia mi rozwój       
8 - sprawiedliwie ocenia moją pracę       
9 - swoim postępowaniem daje dobry przykład       
10 - ustala jasne i realne cele (zadania    )
11 - jasno i zrozumiale precyzuje swoje wymagania   
12 - rzetelnie i sprawiedliwie rozlicza pracowników z wykonania zadań                    
13 - posiada umiejętności rozwiązywania konfliktów i ich łagodzenia       
14 - posiada umiejętność koordynowania prac zespołu (grupy) i sprawowania nadzoru           
15 - liczy się ze zdaniem swoich pracowników i jest otwarty na ich sugestie dotyczące pracy       
16 - nie stosuje wobec pracowników mobbingu (poniżanie, ośmieszanie, zaniżanie samooceny,itp.)       
17 - nie faworyzuje wybranych pracowników i wszystkich traktuje sprawiedliwie       
18 - posiada odpowiednią wiedzę merytoryczną    w zakresie kierowanej produkcji       
19 - cechuje go staranność i dyscyplina   
20 - dba o porządek i mienie firmy   
21 - organizuje spotkania w celu omawiania spraw  i rozwiązywania bieżących problemów       
22 - rozmawia z poszczególnymi pracownikami żeby omówić i ocenić ich pracę (wydajność, dyscyplina, porządek, problemy osobiste)       
23 - wyjaśnia pracownikowi jasno zasady wysokości pensji i przyznanej premiii        
24 - potrafi motywować pracowników do większego zaangażowania w wykonywaną pracę   
25 - posiada predyspozycje i kwalifikacje do kierowania zespołem (grupą)   
26 - mogę polecić mój dział innym pracownikom jako dobre miejsce do pracy       
27 - mimo mozliwości skorzystania ze zmiany nie zmieniłbym działu na inny       
--------------------------------
28 dodatkowe uwagi :

Skala ocen :
Zdecydowanie zgadzam się - 5   
Raczej zgadzam się           - 4       
Trudno powiedzieć              - 3       
Raczej nie zgadzam się      - 2       
Zdecydowanie nie zgadzam sie - 1

Offline

 

#3 2013-03-07 21:33:20

ślusarek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 52
Punktów :   

Re: Opinie

Dobre!!!! No to przystawiam  do ankiety na początek tego pana (R.Mały). Analizując wszystkie zdania nie mogę temu panu przyznać więcej jak po jednym punkcie. W sumie wychodzi więc 27 pkt...to i tak za dużo bo skoro jest zerem to powinno być 0 (zero).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skrawmech.pun.pl edytor zdjęć online wysyłanie smsów świnki morskie łyse